Felsefe nedir? Nasıl filozof olunur?

22 Mar 2018 05:14 59
18,526
Sabit Bilgi Download
410 16

Felsefe nedir? Nasıl filozof olunur? Clip Video - Felsefe nedir, Düşünce dünyasının en önemli sorusudur. Felsefe bölümü okuyanlar veya 11. Sınıf felsefe dersi almış olanlar az çok fikir sahibidir felsefe hakkında. Fakat bu konuyu tam olarak biliyor muyuz? Felsefenin tanımını yapabiliyor muyuz veya felsefe ve bilim arasındaki o önemli ilişki hakkında ne biliyoruz? Bunun yanında, felsefe bilgi türleri denilince aklımızda nasıl bir imge canlanıyor? Bu video felsefe derslerinin ilki olan bir konuyu temel alıyor. Felsefe, eleştirel düşünmenin ön plana çıktığı bir etkinliktir. Felsefe ders notları veya sadece dinlemekle yapılacak bir eylem değildir. Düşünsel anlamda kabullenmelere bir itirazdır.
İlerleyen günlerde Thales, Descartes, Platon, Sokrates, Karl Marx, Demokritos, Sofistler ve Hegel felsefesi hakkında da bazı videolar hazırlayacağım. Bu video felsefeyle tanışma seri videolarının ilkidir. TYT veya YKS felsefeye çalışıyorsanız sizin için bir başlangıç olabilir. Diğer videolar kaçırmamak için için kanalıma abone olabilirsiniz.

Kanalıma ücretsiz abone olmak için: https://goo.gl/1ZpjRg


Tags: felsefe, felsefe nedir, çocuklar için felsefe, felsefe bölümü, felsefeye giriş, felsefe bilgi türleri, 11.sınıf felsefe, tyt felsefe, dücane cündioğlu, filozof mustafa ali, hegel felsefesi, felsefe dersleri, filozof, acemi filozof, filozoflar, siyaset felsefesi, filozof nedir, felsefenin tanımı, felsefe ders notları, platon, sokrates, descartes, karl marx, thales, sofistler, eleştirel düşünme, felsefe konu anlatımı, felsefe hocalara geldik, felsefe yolcusu, felsefe taşı

Related of "Felsefe nedir? Nasıl filozof olunur?" Videos